Stavba domu vlastnoručně

Stavba domu vlastnoručně

Budete stavět dům a potřebujete někoho, kdo by Vám poradil? Co je všechno potřeba zařídit a jak postupovat? Všechno začíná tím, že si necháte udělat projet a požádáte o stavební povolení. To je ale jenom začátek.

 

Prověření projektu

Pokud potřebujete vypracovat stavební projekt, nebo ho máte již hotový a chcete mít jistotu, že je v něm všechno, jak má být, kontaktujte mne, Jiřího Hlavína, DiS. Jednou ze služeb, které nabízím v rámci stavebního poradenství je prověření projektu.

O co se jedná? K čemu je to vůbec dobré?

S mými klienty jsme právě nechávali prověřit jejich projektovou dokumentaci, protože si nebyli zcela jistí, že je všechno naprojektované tak, aby to fungovalo a nedocházelo v domě k nějakým problémům. Prozkoumal jsem detailně celý projekt a zaměřil se na problematická místa a tam jsem navrhl způsob (ve spolupráci s projektantem), jak optimalizovat projekt, aby při realizaci stavby nedošlo k žádnému problému.

 

Co se kontroluje?

Projekt kontroluji v pěti kategoriích. Jednou z nich jsou izolační spolehlivost obálky celé stavby - ať se jedná o sklepení, fasádu nebo střechu, prověřím všechny stěny. Dále řeším riziko zatékání a tepelně vlhkostních poruch. Jde o tepelnou pohodu, aby se v domě držela teplota a vlhkost, která v domech má být. Dalším bodem je optimálnost návrhu technických zařízení budovy. Projekt je zkontrolován také z hlediska hygieny a ochrany zdraví, vzniku tepelných mostů, tvorbě plísní, kondenzace vody. Samozřejmostí je také kontrola energetické náročnosti budovy, mechanická odolnost a stabilita, požární bezpečnost ochrana proti hluku, bezpečnost při užívání nebo vytápění, větrání apod.

Díky této úpravě projektu jsme se s klientem vyhnuli velmi obtížné a finančně nákladné opravě, která by byla nutná provést, protože by do domu zatékalo a mohla by se v něm v budoucnosti tvořit plíseň.

 

Průkaz prověření

Můj klient dostal samozřejmě průkaz prověření projektu, kde jsou popsány všechny prověřené kategorie dle přísných kritérií. Můj klient si tedy po prostudování průkazu mohl jasně představit, k jakým chybám by v původním projektu došlo a díky této nesrovnalosti jsme s projektantem problém odstranili.

Všechna měření, která provádím, jsou vyvinuta znaleckým ústavem Dekprojekt na základě dlouholetých poznatků z expertní a posudkové činnosti ve stavebnictví. Veškerá metodika je vytvořena za účelem prověřování nemovitostí, projektů, aby nedocházelo k poruchám na nemovitostech a k rizikům.

 

Stavební poradenství

Mezi moje další služby patří také stavební poradenství. Pokud si s čímkoliv okolo stavby nevíte rady, kontaktujte mne, Jiřího Hlavína, DiS. Kromě již zmíněného prověření projektu Vám rád poradím s věcmi týkajících se oblasti stavebního zákona a s ním souvisejících předpisů, poradím Vám při výběru umístění domu na pozemku, můžeme společně optimalizovat materiálové řešení. Při náhlém vyskytnutí se různých problémů při stavbě nebo rekonstrukci se společně podíváme, kde se může problém vyskytovat a navrhnu Vám možnosti opravy, řešení, odstranění problémů.

V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte na tel.: +420 608 520 494 nebo jiri.hlavin@nemopas.cz a společně najdeme ta nejoptimálnější řešení Vaší situace.