Prověření projektu

Máte zpracovaný projekt na Váš nový dům nebo rekonstrukci a rádi byste, aby Vám projekt zkontroloval nezávislý odborník? V tom případě se můžete obrátit na mě,  Jiřího Hlavína, Dis.

Co je prověření projektu?

Prověření projektu

O co se jedná? Prověření nemovitosti Nemopas je analýza již zpracovaného či  zpracovávaného projektu, který pomáhá projektantovi i objednavateli zhodnotit parametry projektu. Vytipuji problematická místa projektu a navrhnu Vám, většinou ve spolupráci s projektantem, případnou optimalizaci projektu, aby nedošlo k nějakému problému při realizaci.

 

Kvalita stavebního projektu v 5-ti kategoriích

Nemopas prověření projektu hodnotí kvalitu projektu v 5 kategoriích. Jedná se o izolační spolehlivost obálky stavby - spodní stavby, fasády, střechy. Zde hodnotím rizika zatékání a tepelně vlhkostních poruch, tzv. tepelnou pohodu. Další kategorií je optimálnost návrhu technických zařízení budovy. Projekt hodnotím také z hlediska hygieny a ochrany zdraví, zda nedojde k tvorbě tepelných mostů, riziku kondenzace vody a výskytu plísní, apod. Dále v projektu kontroluji energetickou náročnost budovy a ochranu proti hluku. V projektu také hodnotíme požadavky jako je mechanická odolnost a stabilita, požární bezpečnosti, bezpečnost při užívání, denní a umělé osvětlení, vytápění a větrání a proslunění.


Nemopas LogoZpráva prověření projektu

Ve své zprávě o prověření projektu dostanete podrobné informace o parametrech projektu včetně návrhu případných alternativních řešení a vyčíslení jejich nákladů a přínosů.

 

Průkaz prověření projektu

Samozřejmostí je také průkaz o prověření projektu. V průkazu jsou vyhodnocené prověřené kategorie dle přísných kritérií. Pro vás, jako pro majitele projektu, to znamená, že Vás na stavbě nic nepřekvapí, protože projekt i s prověřením bude zpracovaný do maximálních detailů. Pokud se u projektu najde nějaká nesrovnalost, hned je po vzájemné domluvě s projektantem odstraněna.

 

Prověření projektu metodikou NEMOPAS

Prověření projektu metodikou Nemopas vyvinul znalecký ústav Dekprojekt na základě svých dlouhodobých poznatků z expertní a posudkové činnosti ve stavebnictví. Metodika byla vytvořena za účelem prověřování nemovitostí vůči rizikům poruch.

Chci prověření projektu

Pokud si ode mne objednáte prověření projektu Nemopas, do 48 hodin si domluvíme termín předání projektu. Do 4 pracovních dní od předání projektu Vám vypracuji hodnocení projektu se všemi náležitostmi. Nemopas prověření projektu Vám tedy nezabere zbytečně dlouhé čekání a budete vědět, co Vás při stavbě nebo rekonstrukci Vašeho domu bude čekat a nebudete ničím nemile překvapeni. Neváhejte a kontaktujte mne a domluvíme se na všech podrobnostech.

 

 tel.: +420 608 520 494 | e-mail: jiri.hlavin@nemopas.cz

 

Chci kalkulaci na prověření nemovitostí