Inspekce bytového domu

Bytový dům

Inspekce bytového domu

Bydlíte v bytovém domě s více nájemníky a máte tedy společné prostory domu. O společné prostory Vašeho domu se stará hlavně výbor společenství vlastníků. Jeho povinností je i kontrola technického stavu společných prostor, které zahrnují chodby, ale také střechu, fasády, okna a další součásti našich domů.

Inspekce společných prostor

Mezi moje služby, služby inspektora nemovitosti Jiřího Hlavína, Dis., je také inspekce a posouzení technického stavu společných prostor nemovitosti pro bytová družstva.

Jedná se o komplexní poradenství pro společenství vlastníků jednotek (SVJ) a družstva. Prověřím technický stav nemovitosti, pokud najdu nějaké nesrovnalosti a vady nemovitosti, provedu plán oprav. Také Vám pomůžu s výběrem dodavatele opravných prací a zkontroluji jeho práci při stavebních úpravách a rekonstrukcích. Také nakonec zkontroluji, že je oprava provedená bez závad a chyb.

Co inspekce obsahuje

Nejčastěji si inspekci společných prostor objednávají SVJ nebo družstva před vypršením záruční doby nemovitosti. Inspekce odhalí závady, které mohou být ještě v záruční době reklamovány a tím se předejde zbytečným nákladům pro celým dům v budoucnosti.

Během inspekce se kontrolují nosné i nenosné konstrukce, střecha, exteriéry - venkovní úpravy, fasáda, balkony, lodžie, vnitřní instalace a stoupačky, společné pro byty (které jsou přístupné ze společných prostor), interiéry, povrchy (jako jsou obklady, dlažby, praskliny, retuše, vrypy, kazy, různé odstíny stěn apod.), vstupní i interiérové dveře a okna, sklepy a garáže, izolace.

Je možné také zkontrolovat výměru nemovitosti, kontrolu případných klientských změn, kontrola hydroizolací, bezpečnostních, požárních a hygienických norem, přeměřím rovinu povrchů a ploch, spádů a pravých úhlů, napětí elektroinstalací, přeměřím teplené mosty, které jsou v současnosti velmi častým a nepříjemným problémem většiny nemovitostí.

Kdy a proč inspekci objednat?

Inspekce společných prostor nemovitosti jsou často objednávány pro novostavby těsně před uplynutím záruční doby domu. Prověřím technický stav nemovitosti, vyčíslím náklady na opravu a sestavím plán oprav. Součástí mojí práce může být také po dohodě příprava výběrového řízení pro dodavatele opravných prací a následná kontrola a technický dozor opravy.

Výstup inspekce

Výstupem inspekce společných prostor domu je Zpráva z technické inspekce společných prostor nemovitosti, která obsahuje fotodokumentaci, zaznamenání závad a poruch v plánech nemovitosti. Tuto zprávu může SVJ nebo družstvo rovnou použít jako podklad reklamace u dodavatele stavy. Rozsah inspekce je možné domluvit také přesně na míru každému domu.

Inspekce bytového domu

Plán oprav

Pokud inspekce společných prostor domu odhalí některé závady a poruchy, vypracuji Vám také kvalitní plán oprav, který Vám zajistí efektivitu následných finančních vydání. Ve Zprávě z inspekce je popsán způsob odstranění nedostatků a závad, je popsána priorita oprav, finanční náročnost oprav a množství těchto oprav.

Každému na míru

Každá nemovitost je jiná a tak pokud jste společenství vlastníků a rádi byste si nechali provést inspekci společných prostor, neváhejte a kontaktuje mne, Dis. Jiří Hlavín - Inspektor nemovitostí. Individuálně projdeme Vaši nemovitost a navrhneme možnosti, které inspekce  prověří. V případě nutnosti speciálních měření se domluvíme a vše Vám rád zařídím.